EV DANTELİNDEN YELEK YAPIMI

     Çeyiz diye bir gelenek süregelmiş….Artık demode olmaya başlasa da birçok anne eminim kendini tutamayıp çeyiz yapıyordur biricik evladına:) Bana sorarsanız çeyiz diye bir şey olsun da daha modernleşsin.Yani tonlarca patikler,yemeniler,modası çok eskide kalmış örtüler çıksın bitsin artık:)Atalım da demiyorum  modernize edip başka şekillerde kullanalım:) Birazdan anlaşılacak:)

     Şu aralar oldukça moda;dantel işlemeli elbisesi,gelinliği,şortu,yeleği.. . . Biz yine modadan geri kalmadık:)
  • 8 adet el emeği göz nuru dantel parçası
  •  İğne-iplik
  • makas

malzemeler bu kadar :)                                                                                                                 Dantelden yelek yapımına başlayabiliriz !

Yukarıdaki resimde olduğu gibi ilk önce dört dantel parçasını yeleğin arka kısmı olarak tasarladım.                                                                                                                                                                                                                                                                                                Yandaki resimde olduğu üzere de iki parçayı  ön cepheler için kullandım.Dantellerden birisi tam açık şekilde,diğeri resimden görebilmişsinizdir umarım parçanın iki ucunu geriye doğru kıvırıp omuzdan göğüse doğru inen parça yaptım onu.

Burda birşeye dikkat çekeyim ilk tasarlama aşamasında toplu iğneleri kullanırken top başlı olanları kullanın derim diğer düz toplu iğneler dantel file yapısında olduğu için çıkmaya çok meyilliler.

Şu an uzaktan biraz çirkin görünüyor:)

Birşey  itiraf edeyim size, dikmek için iğne iplik yeter dedim yeter de, ama huyum malesef yavaş ilerleyen işlerde ruhum sıkılır benim:) Yani makinesi olanlar için çok daha basit iki dikiş cırt cırt:)
Sonra bir güzel de ütü !

Olay bitti !

Haydi çıksın danteller tam zamanı !!

3 Comments

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s