KRİSTAL AVİZEDEN KÜPE YAPIMI

Değişim hikayesine başlayalım

Yaklaşık 6-7 yıl kadar önce ailemizin en büyüklerinden, aramızdan ayrılışıyla hepimizi çok üzen ,karikatür karakterlerini aratmayan tonton mu tonton bir yakınımızı kaybettik..Ondan kalan tek hatıraydı ;eski tip bir adet kristal avize..Şu iskandinav koltuklu salonların,duvardan duvara dev ahşap vitrinlerin olduğu içlerine yaldızlı yaldızlı bardakların döşendiği salonları süsleyen kristal avizelerden…
Birçoğunuzun gözünde canlanmıştır. Evdekiler ne kadar kullanmak isteseler de avizemiz evin genel konseptine uymadığı için tabiki de müsait bir yerde kimsesiz karanlığa boğulmuştu .

Çok da şaşırtıcı olmasa gerek bir bayan olarak gözlerim avizede falan değil kristallerindeydi:) Atılmaya kıyılmayan ama kulanılamayan avizenin kristallerini söktüm.Güzel ve sağlamları seçtim.

Onları kullanıma sokmak için kurtarıcılar düşündüm. Bu kristalere en uygun cam boyaları olurdu.Fakat malesef evdeki boyalardan istediğim renkler çıkmadığı için kullanmadım.Cam boyasına çok yakın özellikte olan  bulunması da daha kolay Oje iyi seçim. Kristallerin kabartılı değil de düz yüzlerini yani arka yüzlerini çok abartmadan sadece ön tarafa yansıyacak kadar boyadım.

  Ya bu yeni küpelerinize değişecek olduğunuz eski küpelerinizden, kulağa geçen kancaları söküp çıkarabilirsiniz :) ya da  en yakın takı yapım malzemeleri satan yerden bu klipsleri edinebilirsiniz.

 

               Ben durduğu yerde eskiyecek bu manidar  hatırayı                                       kullandıkça hatırlamayı seçiyorum:)

Sevgiyle kalın!!

Reklamlar

4 Comments

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s