DIY-KÖPÜKTEN DUVAR SÜSÜ

Küçükken hepimiz köpükleri duvara sürte sürte uçuşan köpük parçacıklarını seyretmişizdir:)  Eve yeni alınan bi eşyadan çıkan köpükler kapının önünde beklerken dur ben bunlardan birşey yaparım diyip aldım onları içeriye. Bunların hepsi evin temizlik işleri müdürü anneden gizli yapılıyor tabi:))  Maket bıçağıyla küçültmeye başladım belirli bir şekil vermeye çalıştım.Kare formuna karar verdim.Ne çıkacağını o an ben de bilmiyorum. Hemen çöpe gitmesin dolabımı açıp ne ile onlara can verebilirim baktım:)

Uzun zamandır dolapta sahipsiz bekleyen alaca kırmızılı kumaşı seçtim.Köpükleri görünmeyecek olan yüzlerinden toplu iğneler yardımıyla kapladım.

İğneleri yatay yatay köpüğe geçirdiğim için ön taraftan iğne ucunun da taşmasını engellemiş oldum.

Hala ölülerBiraz daha birşeye benzemeleri için rastgele siyah kumaştan figürler kestim.Anlamsız ama anlamlı:)Yine toplu iğneleri kullanarak belli noktalardan köpüğe tutturdum.
    

Veee soluğu odanın en boş duvarında aldık.  Çok hafif oldukları için çivi kullanmadım.Çift taraflı bantlar yardımıyla çok kolay bir şekilde zahmetsiz yapıştırdım.

Gözüme çok dağınık geldiler.Ben de genellikle kablo bağlamada kullanılan 19×25 mmlik siyah bandla bir çerçeve altında topladım onları:)

Bazen mağazalarda bu kadar para mı verilir dediğimiz ederi olmayan dekorasyon malzemeleri alıcılarını buladursunlar.  Bizim duvar süsümüz varsın parasız olsun sonunda el emeğinin bize verdiği mutluluk olsun:)

Reklamlar

11 Comments

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s